Siła firmy to już nie tylko jej potencjał. Jeszcze trzydzieści lat temu, przedsiębiorstwa prowadziły księgowość i trzymały dokumentację w wersji papierowej. O sklepach internetowych nikt nie marzył. Dziś ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa danych cyfrowych, zapobieganie awariom i możliwość szybkiego odtworzenia wcześniejszych wersji danych.

Często zdarza się, że ten najważniejszy plik zawierający np. zestawienie zamówień… zniknął. Lub – co gorsza – jest, ale nie daje się otworzyć wyświetlając w zamian komunikat błędu. Wiele osób się z tym spotkało, ale niewiele z nich wyciągnęło z tego wnioski. Niektórzy trzymają kopię takiego pliku w innym miejscu i co jakiś czas go aktualizują. To już pierwszy krok do zapewnienia bezpieczeństwa danych, czy jednak jest skuteczny? Jeśli kopia znajduje się w innym katalogu na komputerze – w przypadku awarii dysku nie zda się ona na wiele.

Niektóre, mniejsze firmy, chcąc zaoszczędzić kupują tanie urządzenia typu NAS (Network Attached Storage – dysk sieciowy). Nie zdają sobie jednak sprawy, że takie urządzenia też ulegają awariom, mogą zostać zniszczone lub skradzione.

A możliwość odzyskania utraconych danych niejednokrotnie definiuje to, czy dana firma przetrwa na rynku. W dodatku, jeśli firma posiada i przetwarza dane osobowe – posiadanie kopii bezpieczeństwa jest wymagane przepisami prawa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom – oferujemy pomoc w doborze i konfiguracji sprzętu do tworzenia kopii zapasowych, które nie zrujnują finansów firmy, a pozwolą na spokojny sen i możliwość szybkiego dostępu do utraconych lub zniszczonych danych.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!