W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie pracę bez możliwości przemieszczania się. Przedstawiciele handlowi, instalatorzy, serwisanci, czy pracownicy biurowi potrzebujący pracować z domu. To tylko kilka przykładów ludzi, którzy potrzebują możliwości zdalnego uzyskiwania dostępu do zasobów biura – choćby dokumentów na dysku sieciowym. Pracownik, który planuje pracę w domu lub w terenie musi pobrać potrzebne dokumenty na dysk komputera lub pamięć przenośną i obrabiać dokument w trybie offline, mają jednocześnie nadzieję, że nikt inny go nie wyedytuje w tym czasie. Gdy okaże się, że jakiegoś dokumentu zabrakło – musi poprosić kogoś z biura o przesłanie go np. przez e-mail, co jest mało wydajne, wymaga zaangażowania dwóch osób i nie jest rozwiązaniem bezpiecznym.

Wiele firm jednak nie decyduje się na umożliwienie pracy zdalnej przez przekonanie, że wdrożenie takich rozwiązań jest kosztowne i trudne w wykonaniu.

O ile, dla przeciętnego przedsiębiorcy, ten drugi argument może być zasadny, o tyle ten pierwszy już nie. W chwili obecnej, większość routerów przeznaczonych na rynek SOHO posiada wbudowane serwery dostępu zdalnego.

Co oferujemy? Pomoc w skonfigurowaniu rozwiązań dostępu zdalnego, a w sytuacji, gdy sprzęt Klienta nie posiada odpowiednich rozwiązań wbudowanych – pomagamy w doborze odpowiedniego urządzenia, jego zakupie (mamy dostęp do największych, polskich hurtowni sprzętu IT) w dobrej cenie, a także w skonfigurowaniu komputerów pracowników tak, by umożliwiały bezpieczną i wygodną pracę.

Co zyskuje firma?
1. Zwiększenie wydajności pracy. Umożliwienie pracy zdalnej ułatwia pracownikom bieżące raportowanie (np. tworzenie zamówień w systemie wewnętrznym), dostęp do aktualnej dokumentacji czy zasobów na dyskach sieciowych i serwerach aplikacyjnych.
2. Poprawę bezpieczeństwa. Aktualnie, nawet protokoły SSL nie dają pełnej gwarancji bezpieczeństwa przesyłu danych. Korzystając z szyfrowanych tuneli VPN firma nie musi udostępniać np. swojej aplikacji CRM przez otwarty Internet, dzięki czemu minimalizuje ryzyko wykradzenia danych, którymi może posłużyć się np. nieuczciwa konkurencja.
3. Wgląd w bieżącą sytuację firmy. Przykładowo dyrektor działu handlowego, będąc w delegacji, uzyskuje dostęp do ciągle aktualizowanych danych sprzedażowych i może podjąć niezbędne działania od razu, aby np. poprawić wyniki sprzedażowe.

Wdrażamy również rozwiązania typu Site-to-Site łącząc dwa biura ze sobą. Dzięki temu, pracownicy np. biura terenowego uzyskują dostęp zasobów siedziby głównej zupełnie jakby byli na miejscu, w sposób całkowicie niezauważalny.

Jesteś zainteresowany/a? Skontaktuj się z nami, a my z chęcią pomożemy i przedstawimy wszystkie opcje wykonania takiego wdrożenia!


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!